středa 20. ledna 2016

Best of 2015 Fashion&Design Festival

Fashion & Design Festival je virtuální prostor, kde každý nový měsíc naleznete novou expozici designérů, návrhářů, malířů, sochařů, šperkařů, architektů a dalších výtvarníků. Můžete se těšit na nové téma expozice a jak ho pojmou noví vystavovatelé. Fashion & Design Festival je zajímavý pro začínající tvůrce, ale zároveň je vhodný i pro renomované vystavovatele. Každý nemá možnost a čas navštěvovat všechny výstavy a veletrhy. Virtuální prostor Fashion & Design Festivalu je vhodný způsob zviditelnění pro vystavovatele a pro návštěvníky pohodlný způsob objevování nových designérů.

Best of 2015 je téma tohoto měsíce. ZDE se můžete podívat, co mne nejvíc zaujalo v minulých výstavách. Každý měsíc je jiný a každý měsíc objevím spoustu nových zajímavých tvůrčích osobností. Na expozicích je vidět kolik práce za výrobky a expozicemi stojí, kolik úsilí za vším je. Nejraději si přečtu, jak tvoří designéři, co obsahuje jejich práce a jak se jejich tvorba týká daného tématu vystavené expozice Fashion & Design Festivalu. Líbí se mi, když vystavovatelé umí vysvětlit myšlenku dané věci a jak k ní dospěli. 

Téma BARVY skvěle splnil Adam Ptáček u své značky APé.

Krásný TVAR a funkční design splňuje didaktická pomůcka Loono od Zlatomíry Cirhanové.

Svou INSPIRACI pro šperky výborně vysvětlila Sylvie Majerová.

Téma tohoto měsíce je BEST OF 2015 a speciálním vystavovatelem je malíř Vladimír Plocek, který především maluje krajinu a zákoutí. Dávám sem jen jeden obraz, aby se díla navzájem nerušila. Zbytek jeho krásných obrazů naleznete ZDE.

Mezi BEST OF určitě patří Josefína Bakošová! Její modely jsou úchvatné. Nemohla jsem se rozhodnout, které fotky sem vyberu. Zároveň si umím všechny modely představit, že bych je nosila. Líbí se mi jejich jemnost, střih, variabilita a krásné tlumené tóny s královskou modří.

Další BEST OF je galerie KusKovu, která leží ve Starém Městě nedaleko Bílé Labutě. Vystavuje jak umělecké předměty, šperky, tak užité umění z kovu, jak je patrné z názvu galerie. Také stojí za projektem Art on Stage, který představuje umění v interiéru. Na obrázku můžete vidět ve směru hodinových ručiček náušnice od Hanuše Lamra, prsten od Věry Novákové, prsteny od Michaely Gorcové a náušnice od Filipa Vaňase.

Další z BEST OF jsou látky značky annanemone, které jsou inspirovány přírodou. Můžete si vybrat ze slimáků, pásovců nebo berušek. Látky se mi líbí, když jsou použity na košilích nebo tričkách a jsou také zajímavé v interiéru například na polštářích nebo ubrusech.

Celou výstavu BEST OF si můžete prohlédnout ZDE. O některých vystavovatelích jsem psala v minulých článcích a všichni stojí za to si je pozorně prohlédnout. Přeji krásný nový rok a těším se na další virtuální expozice Fashion & Design Festivalu.

Žádné komentáře:

Okomentovat