pátek 1. dubna 2016

Odraz umění pro Fashion&Design Festival

V dubnu představuje Fashion&Design Festival expozici ODRAZ UMĚNÍ. Celou výstavu si můžete prohlédnout ZDE. Odrazem umění může být inspirace z uměleckého díla, obrazu, sochy, architektury, přírody, nebo módy, který lze zachytit třeba ikonickým fotoaparátem E-M10 Mark II od Olympusu, který prodává společnost Megapixel.
Michaela Hriňová, která pracuje pod značkou MISCHELEI, jako jedna z malá vystavovatelů popisuje výborně odraz umění ve své práci. A i když si nepřečtete, z čeho její práce vychází, tak Vás určitě modely značky Mischelei nadchnou. Mně se moc líbí a přemýšlela jsem dlouho, které vyberu do koláže. Mischelei modely jsou minimalistické a podtrhují ženskou krásu. Šaty zapadají do městského stylu a odrážejí vztah k němu, jeho architektuře a urbanismu.
Eva Hegedüsová ve své práci odráží umění vnitřního a vnějšího světa člověka a přírody. Šperky vypadají velice jemně, křehce a minimalisticky. Myslím, že hezky vystihla šperky Evy Hagedüsové čtenářka Fashion&Design Festivalu Klára, která napsala, že ji připomínají šperky od Malé mořské víly.
Výběr fontu písma pro značku je důležitý. Nejdříve si firma musí rozmyslet, jestli daný font bude jen pro logo a reklamní materiály, nebo i pro veškeré firemní a reprezentační tiskoviny. Font písma by se měl zobrazovat čitelně, bez odchylek a odskoků v textu ve všech prohlížečích, jak ve Windows, tak u Applu, jak na počítači, tak na mobilním telefonu. Drobné odchylky odrazují čtenáře a např. dyslektikům mohou dělat potíže při čtení. Precizně propracovaný a časem prověřený je font Helvetica. Písmo je obdivuhodně čisté a snadno čitelné. Pokud budete mít čas, přečtěte si analýzu "The Scourge of Arial"od amerického grafika Marka Simonse.

Odraz umění lze zachytit barvami. Prohlédněte si geometrickou abstrakci a hru barev od malířky Petry Skoupalové, která pracuje pod značkou PS ART. Její barevnou abstrakci si můžete užít na špercích, šátcích, kabelkách, polštářích a hlavně obrazech.
Přeji Vám příjemný zážitek z celé expozice ODRAZ UMĚNÍ od Fashion&Design Festivalu.

Žádné komentáře:

Okomentovat